Szerokopasmowy dostęp do internetu... niedostępny z wielką pompą

Właśnie odtrąbiono postawienie kontenera... Był pan burmistrz, pan i pani minister...
Wielka pompa tyle że

...póki co dostęp jest niedostępny (8o)
Otagowano:
«1

Komentarz

• Mamy, znaczy się nie mamy dostępu? Chamstwo! ;)
    Hikiko - Livepoint Design | Fototekstura.pl - magazyn fotograficzny
  • No bo od kontenera trzeba jeszcze pociągnąć ftth, a to się nie stanie z dnia na dzień.
  • nie no.. ja w szoku :D (ale już otwarto ;) pompa była)
  • Niestety... polskie misie naszych czasów...
    doczytałem że dalsze kroki zależą od lokalnych operatorów tzn kogo ?
    Czy miasto ma infrastrukturę do tego, bo wydaje się że nie... a przy okazji budowy kolejnych rond i remontów ulic nikt sie nad tym nie zastanawiał...

osobiście wolałbym kawał światłowodu na ścianie domu niż bezprzewodówkę bo póki co jej jakośc jest kiepska w PL
    sorry taki mamy klimat...
  • mam nadzieje ze nie bedzie to operator pokroju Inei.

W przeciwnym razie byłby lokalnym monopolistą (ma przejać łącza budowane w ramach Wielkopolskiej Sieci Szerokopasmowej (http://www.szerokopasmowawielkopolska.pl/index.php/aktualnosci/113-budowa-wielkopolskiej-sieci-szerokopasmowej-zakonczona).

dobra. przeczytalem. neistety załamka
  • no Inea z udziałami nc+ o to rzeczywiście lokalny dostawca... taka wrzutka dla posiadających... aby wiedzieli komu płacą...
  • @Gorg. Musi być ogłoszony przetarg, wtedy będzie wiadomo. Z lokalnych masz na przykład serv-net, który kładł juz ftth w Nekli i okolicach. A inni lokalni może dopiero powstaną na potrzebę tego projektu. Nie wiem czy czasem nie moga dopuścić też Orange, bo był on blokowany przez UKE regulacjami. Teraz powoli to się zmienia. W każdym razie to nie jest tania zabawa. Przetarg może być powtarzany kilka razy, a lokalni operatorzy na pewno będą chcieli pozyskać jak najwięcej środków z UE na rozbudowę infrastruktury. Od postawienia kontenerka, przy naszych polskich realiach, trzeba liczyć, że za 2 lata będzieszz miał w domu internet po światłowodzie.
  • Myślę, że realnie za 5 lat.
    Reszta jest muzyką...
  • Gorg powiedział(a):

Właśnie odtrąbiono postawienie kontenera... Był pan burmistrz, pan i pani minister...
    Wielka pompa tyle że

...póki co dostęp jest niedostępny (8o)

ale za to jaka ładna wstęga i wszyscy miło się uśmiechają - very najs

• Jak będzie możliwość podłączenia się do światłowodu za 1 PLN to się podepnę :)
    Reszta jest muzyką...
  • Wątpię żeby aktywacja była tak tania. No chyba że przy jakimś wypasionym, promocyjnym multipakiecie z umową na 24 miesiące i z dużymi haczykami w umowie. :)
  • homopoeticus powiedział(a):

Wątpię żeby aktywacja była tak tania. No chyba że przy jakimś wypasionym, promocyjnym multipakiecie z umową na 24 miesiące i z dużymi haczykami w umowie. :)

Skoro aktywacja będzie droga, to kto to będzie chciał? I po co?
    Reszta jest muzyką...
  • Za światłowód prosto do domu wolnostojącego to jak dla mnie żadna drożyzna, nawet jakby trzeba położyć stówę. W radiówkach i netach komórkowych już sobie liczą średnio 49zĺ za aktywację usługi abonamentowej. 1 Pln to chyba tylko duże kablówki na blokach.

Za światłowód prosto do domu wolnostojącego to jak dla mnie żadna drożyzna, nawet jakby trzeba położyć stówę. W radiówkach i netach komórkowych już sobie liczą średnio 49zĺ za aktywację usługi abonamentowej. 1 Pln to chyba tylko duże kablówki na blokach.

Radiówka i net komórkowy to największe łąjno. Nie wziąłbym tego za złotówkę miesięcznie.
    Obył bym się bez :)
    Reszta jest muzyką...
  • Z radiówkami nie wiem jak w chwili obecnej to wygląda. Komórkowy przyznaję, ze jest w moim wypadku opcją awaryjną, gdy kabel zawiedzie lub jest potrzeba, aby działać z terenu, często okazuje się, ze połączenie jest naprawdę niezłe. Oczywiście wiele zależy od lokalizacji, ale fakt, ze pokrycie jest coraz lepsze i z drugiej strony gdy już przyciśnie to nawet słabszy sygnał jest lepszy niż nic. Jednak jak wspomniałem, jest to opcja awaryjna.
  • Już wolę net z sieci komórkowej niż rozbieranie pozbruku:)
  • Komórkowy net jest fajny, żeby sprawdzić coś na szybko w międzyczasie (jakiś adres, numer telefony itp.) albo zalajkować fotę na fejsie. Gorzej jak trzeba na tym pracować, bo innej opcji nie ma. Jest lepiej niż kilka lat temu, ale nadal można się nieźle wkurzyć. Tak, że ja przeciwnie - wolę normalnego neta niż pozbruk ;)
  • Komórkowy net nie jest juz taki zły jak jeszcze kilka lat temu. Teraz jest aukcja na częstotliwości zasięgowe pod LTE, więc z pewnością na wioskach i przy trasach będzie w przyszłości jeszcze lepiej. Ale kabel, to wiadomo "kabel" - bezdyskusyjnie jest lepszy. Tylko trzeba go jeszcze mieć. A na bezrybiu i rak ryba, więc dużo ludzi chwali sobie to co ma, czyli LTE.
  • Nawet położyłam kabel, ale jak przyszło do zakładania internetu, okazało się, że jest przerwany. Nie wiadomo gdzie.
  • wichurra powiedział(a):

Nawet położyłam kabel, ale jak przyszło do zakładania internetu, okazało się, że jest przerwany. Nie wiadomo gdzie.

No to nieciekawie :( Nie masz przysłowiowego pana Władka, żeby sprawdził?

• No nie mam pana Władka:)
  • Na ja bym spokoju nie dał.
    Reszta jest muzyką...
  • Było to tak, że chciałam przenieść numer telefoniczny (stacjonarny) i mi zadzwonili, że nie można, bo linia jest przerwana. Nikt nie zaproponował, że sprawdzi gdzie, ze to może nie u mnie, tylko na ulicy. Nie wiem. Aż tak bardzo mi nie zależało, żeby dochodzić.
  • Hmm...
    Reszta jest muzyką...
  • wichurra powiedział(a):

Było to tak, że chciałam przenieść numer telefoniczny (stacjonarny) i mi zadzwonili, że nie można, bo linia jest przerwana. Nikt nie zaproponował, że sprawdzi gdzie, ze to może nie u mnie, tylko na ulicy. Nie wiem. Aż tak bardzo mi nie zależało, żeby dochodzić.

Ale pewnie płacisz za linię / numer co?

• I cisza...
    Obiad pewnie się gotuje :)
    Reszta jest muzyką...
  • tommi powiedział(a):

I cisza...
    Obiad pewnie się gotuje :)

Albo któryś z operatorów przyciał limit ;-)
  • bobiko powiedział(a):

Ale pewnie płacisz za linię / numer co?

Nie - nie płacę, bo do przyłączenia nie doszło ze względu na przerwany kabel.
  • Żeby nie było tylko taniego populizmu i narzekania, W dzisiejszych WW jest wzmianka o przyłączach internetowych w Sokołowie.

Żeby nie było tylko taniego populizmu i narzekania, W dzisiejszych WW jest wzmianka o przyłączach internetowych w Sokołowie.

Ale mi potrzebne jest łącze we Wrześni, cieszę się z mieszkańcami Sokołowa, ale kurza dupa nie ma przyzwoitych łączy na wsi, łącze kmórkowe posiada ograniczenie danych niestety... (nie interesuje mnie internet z kablówki z różnych względów)

Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.