Komunikacja miejska

edytowano February 2015 w Na każdy temat
Wydaje mi się, że komunikacja miejska która powołana została przez PKS Gniezno okazała się niewypałem. Kilka razy widziałem autobusiki, ale bez jakichkolwiek psazażerów. Korzystaliście, albo znacie kogoś kto regularnie korzysta z tych przejazdów ?

http://www.pks.gniezno.pl/uploads/File/podmiejska.pdf

Komentarz

• Ciężko żeby wypaliła, skoro o przystanki się musieli prosić gminę kilka miesięcy.
  • Przez 10 lat nie było tych autobusów i ludzie nauczyli się żyć bez nich. Zainwestowali w samochody, motorowery, rowery i dają sobie radę. Jakoś w końcu trzeba dojechać do pracy, czy do sklepu. Teraz żeby taką rentowną linię rozkręcić potrzeba pewnie z rok albo i więcej. Przyzwyczajeń człowieka tak szybko się nie zmieni. Widzę, że kursują często prawie na pusto i pewnie jeszcze tak przez jakiś czas zostanie. Wolałbym żeby przynajmniej część z tych lini się utrzymała, ale czas pokaże.
  • Ja już słyszałem, że na kilku liniach są chętni, najczęściej młodzież dojeżdżająca do szkoły. Ja trzymam kciuki.
  • Osobiście jeździłem parędziesiąt lat do tyłu linią "0" i "1".
    I choć dzisiaj nie wyobrażam sobie targania zakupów do autobusu i później do domu, to może bym się przekonał...
    Choć bardziej jestem za wyzwoleniem się z internetu i tel. komórkowego :)
    Reszta jest muzyką...
  • Sądzę, że jednym z głównych kierunków siłą rzeczy staną się Białężyce. Dojazdy do pracy do VW jak i firm kooperujących nabiorą znaczenia dopiero w przyszłym roku, ale już warto o tym pomyśleć. Póki co, wystarczy spojrzeć na rozkład i zastanowić się jakie szanse dojazdu miejską komunikacją mają np osoby pracujące juz w tej chwili na budowie lub w działającej już Inalfie.
  • tommi powiedział(a):

Osobiście jeździłem parędziesiąt lat do tyłu linią "0" i "1".

Z ciekawości zapytam, jakie były trasy przejazdowe tych linii ?

• Gazowane_Mleko powiedział(a):

tommi powiedział(a):

Osobiście jeździłem parędziesiąt lat do tyłu linią "0" i "1".

Z ciekawości zapytam, jakie były trasy przejazdowe tych linii ?

Gutowo, Witkowska, Wojska, Słowackiego, Gnieźnieńska, Czerniejewska, Psary Polskie, Przyborki, Świętokrzyska, Słoneczna, Paderewskiego
    Ta druga z Węgierek, dokładnej trasy nie pamiętam - jeździłem sporadycznie.
    Równowartość 7 biletów ulgowych na pełną pętlę to był bilet do kina - też ulgowy :)
    Reszta jest muzyką...
  • Kierunek Węgierki jeśli się nie mylę miały przystanek na ulicach Opieszyn, Kilińskiego, Batorego, Piastów dalej nie pamiętam.
  • iskal1 powiedział(a):

Kierunek Węgierki jeśli się nie mylę miały przystanek na ulicach Opieszyn, Kilińskiego, Batorego, Piastów dalej nie pamiętam.

Dworzec PKS- Kolejowa- Wrocławska- Fromborska- Kaliska- Opieszyn- Kościuszki- Kilińskiego- Batorego- Piastów- Słowackiego i sruu dalej na Węgry. Powrót odbywał sie tą samą trasą. Pamiętam, że w latach 80 kilka razy zdarzyło mi sie jechać z Mankowa na osiedle Tysiąclecia. Tamta komunikacja cieszyła się większym zainteresowaniem ponieważ nie każdy mógł sobie pozwolić na samochód.
    Mam nadzieję, że w najbliższej przyszłości wrześnianie zamienią prywatne auta na busiki. Trzymam kciuki za ten projekt.
  • No, jeszcze tak nie całkiem dawno, jakieś 10 lat temu kursował jakiś traktorek ciuchcia (dla dzieci) po mieście i pełnił rolę komunikacji miejskiej. :) Nie wiem na jakiej zasadzie to działało, ale przez jakiś czas ten interes się kręcił.
  • W Sokołowie i okolicach kursował też Amikobus (nie wiem czy jeszcze jest). To było duże udogodnienie. Co prawda godziny były ustawione pod szkołę, ale i tak lepszy rydz niż nic i wielu mieszkańców korzystało z tego. Jak pracowałam blisko SSP nr 1 to bez problemu mogłam do roboty tanio dotrzeć. Ogólnie: komunikacja miejska jest potrzebna. Słabo się robi od tego wielkomiejskiego ruchu w małym miasteczku.
  • Tak na spokojnie się zastanowiłem - gdzie chciałbym dojechać na dzień dzisiejszy kom. miejską...
    I podsumowałem: nigdzie.
    Reszta jest muzyką...
  • Pewnie dlatego, że masz wszędzie blisko:) Ta nasza sieć komunikacyjna jest jeszcze słabo rozwinięta i na razie to jak ktoś ma możliwość - wybiera samochód. Ale moim zdaniem to miasto i powiat powinny myśleć, żeby w nią zainwestować i ją usprawniać.
  • edytowano February 2015
    Powiat i Miasto się tematem nie zainteresują, bo im nie chodzi i nigdy nie chodziło, o rozwój Miasta i powiatu jeśli nie niosło to za sobą zysku.
  • tommi powiedział(a):

Tak na spokojnie się zastanowiłem - gdzie chciałbym dojechać na dzień dzisiejszy kom. miejską...

A masz samochód i darmowe miejsce parkingowe przed domem? Chyba już sobie odpowiedziałeś. Myśl też o potrzebach innych.
  • robert_cz powiedział(a):

tommi powiedział(a):

Tak na spokojnie się zastanowiłem - gdzie chciałbym dojechać na dzień dzisiejszy kom. miejską...

A masz samochód i darmowe miejsce parkingowe przed domem? Chyba już sobie odpowiedziałeś. Myśl też o potrzebach innych.
    Nie jestem radnym :)
    Reszta jest muzyką...
  • tommi powiedział(a):

robert_cz powiedział(a):

tommi powiedział(a):

Nie jestem radnym :)
    Ja też nie.
  • Tak na spokojnie się zastanowiłem - gdzie chciałbym dojechać na dzień dzisiejszy kom. miejską...
    Reszta jest muzyką...
  • No i co?
    Reszta jest muzyką...
  • Hej, od połowy stycznia zaczynam pracę w VW - mam o Was pytanie: jest możliwy jakiś transport z dworca PKP do okolic siedziby VW?
    Poszukiwania w internecie skończyły się na znalezieniu linii autobusów miejskich, które kursują chyba 3 razy w ciągu całego dnia...
    Z góry dziękuję za wszelkie informację!
  • Też przyłączę się do pytania
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.